אלומיניום - תכונות והסבר

האלומיניום עשוי סגסוגת של נחושת, מגנזיום, פח, סיליקון ואבץ, ובזכות מראהו הזוהר הפך לסמל הטכנולוגיה המתקדמת והצליח לתפוס מקום של כבוד בתולדות העיצוב של המאה העשרים.

מעצבים כמו רנה לליק, לודוויג מיס ואן דר-רוהה, ראסל רייט, צ’ארלס וריי אימס, ג’יו פונטי, שירו קורמטה , פיליפ סטארק, כל אלה ראו באלומיניום מדיום נפלא להשראה.האלומיניום התגלה במאה התשע-עשרה, תוך חיפושים אחר חומרים חדשניים בעיצוב. מהפכת התיעוש שהנהיגה שיטות ייצור וחומרים חדשניים, היא שפיתחה את האלומיניום, חומר לא אציל כזהב או כסף, אך בוהק יציב, קל-משקל, אינו מחליד ואף זמין למחזור. אחת היצירות המוקדמות ביותר שנעשו באלומיניום היא ללא ספק כלי מרכזי לשולחן האוכל שעוצב על ידי שארל קריסטופל הצרפתי בשנת 1858. 
המעצב מרסל ברוייר, מדמויות המפתח של בית הספר הגבוה הבאוהאוס, עשה את המעבר מעיצוב רהיטים מצינורות פלדה לאלומיניום, כשהיגר לציריך עם סגירת שערי בית הספר הגבוה לעיצוב בגרמניה. 

מאז שנות הששים הצליח האלומיניום לעשות מה שחומרים אחרים לא הצליחו. בזכות איכותו ותכונותיו, תרם האלומיניום את תרומתו החשובה לשפת העיצוב בעידן הפוסט-מודרני. כיום תופס אלומיניום מקום נכבד בעיקר באדריכלות חדשה, מאז שלהי שנות התשעים.

אלומיניום נחשב לאחת המתכות המרתקות ביותר בתולדות העיצוב